SPACETIME в гостях у Ейнштейна

Представники SPACETIME відвідали Університет Берна та дім-музей Альберта Ейнштейна.

В Берні великий фізик працював в Бюро патентів з липня 1902 по жовтень 1909. Саме в цьому будинку він пише свої знамениті статті, присвячені вивченню питань статистичної механіки та молекулярної фізики, які в 1905 році публікують «Аннали фізики».

1. «До електродинаміки рухомих тіл» (нім. Zur Elektrodynamik bewegter Körper). З цієї статті починається теорія відносності.

2. «Про одну евристичну точку зору, що стосується виникнення і перетворення світу» (нім. Über einen die Erzeugung und Verwandlung des Lichts betreffenden heuristischen Gesichtspunkt). Одна з робіт, що заклали фундамент квантової теорії.

3. «Про рух завислих у спокійній рідині частинок, що потребує молекулярно-кінетична теорія теплоти» (нім. Über die von der molekularkinetischen Theorie der Wärme geforderte Bewegung von in ruhenden Flüssigkeiten suspendierten Teilchen) - робота, присвячена броунівському руху, яка суттєво просунула статистичну фізику.

Ці статті Ейнштейна зробили революцію в теоретичній фізиці, поклавши початок теорії відносності, перевернули уявлення про фотоефект і броунівський рух.

 

 

.

SPACETIME